Vánoční espresso

ESPRESSO
300 Kč
Vyprodáno
Hmotnost
Zvolená varianta není k dispozici. Reset vybraných parametrů.
Možnosti doručení

Acidita: nízká
Pražení: střední
Chuť: čokoláda, tropické ovoce, jasmín

Detailní informace

Detailní popis produktu

Bohaté krémové tělo, sladkost čokolády a ořechů, vyváženost s decentní kyselinkou a chutí tropického ovoce a nádechem jasmínu.

JV6_1763-2-min

Poznámky z pražírny
Ke sváteční příležitosti jsme pro vás namíchali směs promyté Kolumbie a naturální Etiopie. Kombinace těchto dvou regionů přináší krémovou texturu se sladkostí čokolády a ořechů, vyváženou mírnou kyselinkou a tóny tropického ovoce s nádechem jasmínu.
Chuťovým profilem může vhodně doplnit vánoční cukroví, k pohodě zase přispěje společně s vůní vánočního stromečku. Kávu je možno připravit na kávovaru, french pressu, či moka konvičce. Zaručeně potěší i jakoukoli návštěvu.

eshop_bannery_prazirna_8-min 

Kolumbie - Nariño - Las Taguas
Stát Nariño leží na jihozápadě Kolumbie, kde se táhnou Andy souběžně s Tichým oceánem. Tato oblast je proslulá svou vulkanickou aktivitou, která během staletí vytvořila výjimečně úrodnou půdu. Rozličné nadmořské výšky a mikroklima vytvořené řekami a horskými pásmy umožňují dvě sklizně kávy ročně, což je ve srovnání s jinými kávovými producenty neobvyklé.

vanocni esko _2-min

Etiopie - Yirgacheffe - Worka
Yirgacheffe je kávová oblast s mírným klimatem a hojnými srážkami, které jsou charakteristické pro vyšší nadmořské výšky. V této oblasti dominují tradiční odrůdy pěstované organicky. Místní farmáři se starají o místní plodiny tak, aby maximalizovali potenciál úrodnosti regionu a jeho jedinečný terroir. 

Naše káva je od Gizawa Alemayehu Yirdawa, který na kávové cestě následuje stopy svého otce. Jeho nadání a touha po kvalitě vedly k založení úspěšné mycí stanice Worka, jež si v oboru získala silné renomé. Gizaw láká drobné pěstitele do své zpracovatelské stanice tím, že jim zaplatí více než konkurence. Zemědělci z oblasti Gedeo mají obvykle dvě platby na pokrytí svých nákladů: jednu před sklizní, kdy mají málo peněz, a druhou během sklizně. Dnes Gizaw spolupracuje s více než 250 drobnými zemědělci z oblastí Worka, Edera a Banko Gotiti, kteří mu dodávají zralé třešně odrůd Heirloom, Kurume a Dega. Díky motivaci lepšího výdělku pro farmáře a jeho znalosti ve zpracování kávy dokáže Gizaw produkovat vynikající kávu ve skvělé udržitelné kvalitě.

vanocni esko _3-min

vanocni esko _1-min

Základní recept pro dvojité espresso:
Množství kávy: 18 g 
Výsledná váha espressa: 40 g 
Délka extrakce: 28 s
Teplota: 94 °C

Pokud je nápoj:
Příliš hořký/extrahuje se pomalu ➞ melte hruběji.
Příliš kyselý/extrahuje se rychle ➞ melte jemněji.  

Doplňkové parametry

Kategorie: Espresso
Vhodné použití: Espresso, Espresso, automatický kávovar, moka konvička, na turka
Stupeň pražení: Střední
Kyselost: Nízká
Sladkost: Vysoká
Tělo: Střední
Země: Etiopie, Kolumbie
Region: Yirgacheffe, Nariño
Farma: Worka, Las Taguas
Farmář: Různí farmáři
Nadmořská výška: 910 – 2300 m. n. m.
Odrůda: Heirloom, Castillo, Colombia
Sklizeň: 22/23
Partner: Latorre & Dutch, List + Beisler
Způsob zpracováni: Naturální, promyté