Kdo jsme

Jsme pohostinná kavárna, pražírna a keramický ateliér

o_nas_banner_10-min

V prostorách dnešní Jizby působí naše rodina již po čtyři generace a jsme moc rádi, že právě na tomto místě můžeme vytvářet příjemné místo k setkávání, přístupné místním i luhačovickým návštěvníkům.

Naše cesta
Příběh kavárny začíná v roce 2014 a je spjat s naší rodinnou keramickou dílnou v Dubňanech, kterou založila a stále vede Alexandra Kaňovská, rodačka z Luhačovic, v dětství vyrůstající v dnešní Jizbě. Ta měla v dlouhodobém úmyslu svůj rodný dům přetvořit v showroom keramiky. Vklad energie a průkopnictví měl v plánu přidat i její syn Lukáš, který v okouzlení brněnskou kávovou scénou navrhl k projektu přidat také nově se etablující odvětví výběrové kávy a rozvíjet tak mladý obor na tzv. “blbém místě”.
Dlouho před dokončením rekonstrukce tak hned vedle pytlů s cementem a koleček písku nedočkavě vrněl první profi kávovar, díky kterému zakládající členové Jizby získávali zkušenosti s přípravou kávy. Po otevření vše dostalo rychlý spád.

Káva
Snaha se zlepšovat a dozvídat se o kávě víc šla ruku v ruce s pořízením kvalitnější techniky - mlýnků od  Mahlkönigu a kávovaru La Marzocco. Začal se prohlubovat zájem o zpracování kávy a znalost vlivu pražení na výslednou chuť. Ochutnávali jsme kávy z různých českých a evropských pražíren, zlepšovali jsme senzorické schopnosti a tajně jsme si snili, že jednou budeme pražit taky. Vlastní pražená zrna na sebe nenechala dlouho čekat. V roce 2016 se Lukáš vydává na dobrodružnou cestu pražení. Více o našem přístupu k pražení se dozvíte v podkategorii Pražírna.

Keramika z rodinné dílny
V keramické tvorbě ukazujeme, že tradici lze moderními způsoby rozvíjet. U všech výrobků se můžete seznamovat s tradiční folklórní estetikou či s naší autorskou inspirací z ní. Keramikou se zabýváme od roku 1982. V dílně vyrábíme užitkovou a dekorační keramiku točenou z volné ruky na hrnčířském kruhu, zdobenou ruční malbou moravských lidových fajansí. Na tradici dekorační a užitkové majoliky navazujeme vlastním výtvarným zpracováním vhodným i do současného interiéru.

o_nas_banner_9-min

Naše hodnoty

 1. Štědrý přístup k zákazníkům
  Pohostinnost, ochota a zvýšená péče o zákazníka nás definuje snad ze všeho nejvíc. V našich podnicích zákazník najde bezpečné útočiště, rádi taky poradíme s výběrem kávy nebo s její přípravou. Individuální přístup u nás hraje prim. V případech mýlky, zpožděných zásilek a podobných šotků se postaráme o co nejlepší konec a výslednou spokojenost. Své velkoobchodní zákazníky ve volných chvílích rádi navštěvujeme a ochutnáváme, jak naše káva chutná u nich v podnicích. Věříme v úzký kontakt s nimi i s naší surovinou, díky které společně budujeme pevná pouta uvnitř kávové komunity.
 2. Konzistence
  Každý z našich procesních i technologických článku nejen přispívá ke kvalitnímu produktu, ale také pomáhá udržovat konzistentní kvalitu, abyste si mohli být jisti, že u nás najdete vždy produkt stejně dobrý, jako když jste ho ochutnali poprvé.
  Pozornost ke konzistenci směřujeme od prvního kontaktu se zrnem. Pytle s kávou uskladňujeme v místech, kde má stále přibližně stejné podmínky. Káva tak nedegraduje a my máme klid v duši, že s ní budeme moct zacházet v průběhu času stále stejně. Kávu průběžně cuppujeme (degustujeme), ladíme pražící křivky, vytváříme recepty pro přípravu káv. Konzistenci našemu produktu dodává taky profesionální technika - počínaje pražičkou Mill City v doprovodu kontrolního programu Artisan, přes ikonický kávovar značky La Marzocco, mlýnek německé firmy Mahlkönig a v neposlední řadě švédskou batch brew stanici 3TEMP Hipster
  Kvalitní produkt zaštiťují a hrdě šíří dál i členové našeho týmu. Každý z nás je pro svůj post vybaven řadou školení, jednotnými recepty a interními standardy.
 3. Transparentnost
  Oblastí našeho zájmu je výběrová káva, díky které máme přístup k podrobným informacím o jejím původu - od místa sklizně až po jméno farmáře. Všechny potřebné detaily o svém šálku kávy naleznete na každé krabičce či pytlíku nebo u jednotlivých produktů na našem shopu.

o_nas_banner_8-min