Na čem pražíme?

Jak jsme již naťukli v článku k našemu 3. roku fungování, vydali jsme se cestou nejen vlastní značky kávy “Jizba”, ale i technologie.

Vybrali jsme pražičku mladé, rychle rostoucí americké firmy z Minneapolis, která vznikla jako reakce na neochotu etablovaných výrobců reflektovat požadavky malých pražíren na individualizaci a inovace.
Mill City spojila 30 let zkušeností v oblasti projektování strojních zařízení a lidi, kteří kávě a jejímu zpracování opravdu rozumí, aby začala vyrábět robustní profesionální zařízení, do kterých implementuje funkce a vybavení spojené s novými poznatky a požadavky na precizní pražení výběrové kávy. Že se jim to daří, svědčí fakt, že Mill City má ve své pražírně i velký kávový guru Scott Rao.

Dvojitý buben s plynulou regulací otáček pro lepší kontrolu nad poměrem vodivého a konvekčního tepla, ventilátor s variabilním prouděním vzduchu separován od chlazení koše, či pid regulátor a usb dataloger s protokolováním v reálném čase do počítače, jsou funkce, které nám otevírají prostor k experimentování a celý pražící proces posouvají o level dál.