Zážitková degustace v Jizbě

500 Kč
Stále jsou volná místa (>5 ks) Stále jsou volná místa (>5 ks) Stále jsou volná místa (>5 ks) Stále jsou volná místa (>5 ks) Zvolte variantu
Zvolte termín
Zvolená varianta není k dispozici. Reset vybraných parametrů.
Počet účastníků
Možnosti doručení

Délka kurzu: cca 1,5 hodiny
Kapacita: 10 osob
Místo: kavárna Jizba, Masarykova 198, Luhačovice

Detailní informace

Detailní popis produktu

Cupping nebo také degustace kávy, je interaktivní metoda pro hodnocení kvality a chuťového charakteru kávy. Tuto metodu využívají pěstitelé v regionech, pražírny při výběru zrn a kavárny při rozhodování, jakou kávu vám tentokrát nabídnou k vašemu potěšení.

Co vás čeká?
Připravte se na zábavný senzorický workshop plný zážitků, kde se naučíte rozpoznávat chutě a vůně v kávě. Bude to cesta plná objevování sladkosti, kyselosti a hořkosti. Společně prozkoumáme i nežádoucí chutě a defekty.

Představíme vám rozdíly v odrůdách a způsobech zpracování kávy. Zaměříme se na základní rozdíly mezi kávami z různých oblastí. Naučíme vás, kdy se těšit na čerstvé sklizně a jak vybírat zrno v kavárně, aby bylo co nejčerstvější. Popíšeme, jak pražení ovlivňuje chuť kávy a způsob její přípravy. Vaše nové znalosti si vyzkoušíte na praktických ukázkách degustačních vzorků. Celým dobrodružným zážitkem vás provede náš zkušený pražič Lukáš, který se postará o to, aby byla každá chvíle zábavná a poučná.

Pro koho je kurz určen?
Pro každého, kdo se chce lépe orientovat v rozmanité nabídce pražíren.

Jaká bude struktura kurzu?

  • Teoretický výklad
  • Degustace kávy
  • Společné hodnocení vzorků