Kurz domácí přípravy kávy ve Fčilu

1 500 Kč
Stále jsou volná místa (2 ks)
Zvolte termín
Zvolená varianta není k dispozici. Reset vybraných parametrů.
Možnosti doručení

Délka kurzu: cca 2 hodiny
Kapacita: 1-4 osob
Místo: Fčil espresso bar, Na Morávce 20, Uherské Hradiště 

Detailní informace

Detailní popis produktu

Po zaplacení školení vám zašleme e-mail s dalšími podrobnostmi. Součástí bude také dotazník, kde specifikujete svá očekávání, abychom kurz přizpůsobili všem účastníkům na míru.

Co vás na kurzu čeká?
Odpoledne plné zábavy a objevování kávového světa! Dozvíte se rozdíl mezi výběrovou kávou a komoditní. Na vzorcích vybraných káv nachutnáme rozdíly odrůd a zpracování. Vysvětlíme si principy extrakce espressa a zabrousíme do teorie i praxe filtrování kávy přes V60, Kalitu i jiné. Lehce se dotkneme techniky latte artu a správného šlehání mléka pro sametové cappuccino. Dobrodružnou cestou vás provedou a všechny otázky zodpoví naše skvělé baristky Evelína, Markéta a Lucie.
Po absolvování školení se budete cítit jistěji jak při výběru kávy na doma, tak při její přípravě. Kurz vám dodá také sebevědomí při rozpoznávání kvality kávy na vašich cestách po kavárnách.

DSC08932-13-2

Pro koho je kurz určen?
Pro začátečníky, nebo věčné začátečníky. Dveře otevřené mají i ti, kteří chtějí své znalosti oprášit a naučit se něco nového. Žádné zkušenosti tedy nejsou potřeba.

Jaká bude struktura kurzu?

  • Teoretický úvod do výběrové kávy.
  • Degustace kávy a rozpoznávání chuťových nuancí jednotlivých zpracování.
  • Zákonitosti přípravy espressa.
  • Zákonitosti přípravy filtrované kávy.
  • Technika pěnění mléka a základy latte artu.